Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog chmura tagów
Długi czop Der-Materialspezialist Spectre - Recenzja 2
Długi czop Der-Materialspezialist Spectre - Recenzja

Nowy produkt w sklepie Czopiarze.PL - Długi czop Der-Materialspezialist Spectre

Recenzja w naszym wydaniu pojawia się stosunkowo późno, ponieważ okładzinę otrzymaliśmy już dawno przedpremierowo. Niestety nie było jednak czasu i możliwości aby na spokojnie przetestować, nagrać materiał wideo i móc obiektywnie ocenić wady i zalety okładziny Spectre.

Der-Materialspezialist Spectre – co innego niż w innych, długich czopach?

Do znudzenia można powtarzać, że każda nowa okładzina ma być innowacyjna, lepsza, fajniejsza czy po prostu „sama grać”. Oczywiście innowacyjność w większości przypadków idzie w parze razem z nowymi produktami, ale czy w dobie panujących przepisów odnośnie śliskich czopów można jeszcze coś więcej wymyśleć?

Odpowiedź brzmi: TAK.

Niemiecki producent jest znany szczególnie w swoim kraju z tego, że bardzo długo pracuje nad każdą okładziną przed wypuszczeniem jej na rynek. Powielanie pomysłów z wcześniejszych produktów w przypadku marki Der-Materialspezialist na szczęście nie ma miejsca i każdy produkt ma specyficzne, unikalne właściwości dla swojego, właściwego modelu.

Odpowiadając na pytanie co innego ma Spectre w stosunku do wielu innych, długich czopów można się trochę „naprodukować” w swojej wypowiedzi.

Po pierwsze: jest mega śliskim czopem, wierzch jest bardzo śliski, wykazuje przyczepność, ale absolutnie znacząco odbiega od innych długich czopów pod względem współczynnika tarcia. Przesuwając piłeczką po okładzinie odnosimy wrażenie, że wierzchołki czopków są czymś posmarowane i piłka przesuwa się po nich jak po maśle – tak jak po maśle, dosłownie takie wrażenie odnieśliśmy naszym zdaniem.

Po drugie: czucie uderzeń jest inne niż w długich czopach, którymi mogliśmy grać. Osobiście miałem wrażenie grając tą okładziną, że czucie uderzeń jest lekko gumowe i sprężyste. Trzeba się do tego nieco przyzwyczaić na początku, ale nie jest to cecha z mojego punktu widzenia jako cecha negatywna. Po prostu tak jest i albo to zaakceptujesz, albo nie.

Po trzecie: przynajmniej w teorii wolną okładziną powinno się słabo atakować, a efekt jest zupełnie inny. Czopem Spectre atakuje się bardzo łatwo i ku mojemu zdziwieniu piłki atakowane Spectre lecą bardzo szybko. Cofając się do swojej wypowiedzi wstecz uważam, że jest to spowodowane bardzo sprężystym i gumowym czuciem podczas uderzeń. Zdecydowanie przekłada się to na możliwości ataku tej okładziny do tenisa stołowego. 

Po czwarte ( żeby nie przedłużać ): to kolejny czop marki Der-Materialspezialist, który powinno się kleić TYLKO na folię do okładzin tenisa stołowego. Klejąc na klej jakikolwiek by on nie był mamy gwarancję, że klej wejdzie w reakcję z mieszanką gumową zastosowaną w okładzinie co zmniejszy naprężenia czopów u podstawy i kolejno zaczną szybciej wypadać. Większość nowych czopów marki Der-Materialspezialist powinno się już kleić na folię. Producent modyfikuje mieszanki gumowe okładzin, aby były bardziej niebezpieczne w grze dla przeciwników, jednakże w stopniu praktycznie całkowitym odpada stosowanie klejów wodnych czy kauczukowych

Długi czop Spectre – dla kogo?

Tutaj odpowiedź jest jednoznaczna w kilku punktach.

Długi czop Der-Materialspezialist Spectre sprawdzi się w rękach zawodników, którzy:

  • Grają blokiem blisko stołu i lubią wolne okładziny (blok pasywny i aktywny z efektem zakłócającym)
  • Grają kosą w półdystansie (OX lub podkład 0,5 mm) – kosa jest bardzo płaska, piłka opada bardzo szybko i uślizguje się na stole.
  • Lubią zmieniać tempo gry dostosowując je do swojej techniki i możliwości
  • Lubią atakować mocne, cięte piłki z dolną rotacją – dobrze atakuje się nawet z pierwszej piłki serwisowej, piłka zaatakowana czopem Spectre jest wyjątkowo ciężka do odbioru, po odegraniu topspina przez przeciwnika „zdycha” na okładzinie.
Jaka deska do czopa Spectre?

To zależy czego oczekujesz.

Na wolnej desce okładzina będzie mistrzem bloku, ale musisz pamiętać, że w przebijanie trzeba będzie wkładać dużo siły własnej.

Na desce allround może być nieco miękko i nie każdemu takie rozwiązanie może podpasować.

Na desce off powinno być w sam raz – taki kompromis pomiędzy wolnym charakterem okładziny, doskonałym odwróceniem rotacji i możliwością gry ofensywnej do przodu.

Czopa przetestowaliśmy osobiście, pograliśmy nim dłużej niż tylko na materiale filmowym i zostanie on z nami jeszcze na jakiś czas bo po ograniu tej okładziny odwdzięcza się ona dobrymi parametrami, łatwością gry i bardzo dobrymi możliwościami atakowania z czego korzystamy i co cenimy w grze na co dzień.

Komentarze do wpisu (2)

2 sierpnia 2022

Brakuje mi informacji o desce użytej do tego testu

2 sierpnia 2022

Na materiale wideo gramy deską off hand made Retturn. Testowaliśmy ją rowniez na naszej desce off Czopiarze. Efekt podobny.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl