Subskrybuj nasz kanał RECENZJE I TESTY na YouTube !

Najlepiej sprzedające się produkty
Łap okazję !
Recenzja długiego czopa Barna Original Legend Long 0
Recenzja długiego czopa Barna Original Legend Long

Recenzja długiego czopa Barna Legend Long w wersji OX na desce defensywnej Barna Original Champion. 

Zestaw którym graliśmy podczas nagrywania recenzji złożyliśmy z następujących komponentów sprzętowych:

Czop na desce został zamontowany przy użyciu folii samoprzylepnej, użyliśmy folię do okładzin Pimplepark, a okładzina DHS została naklejona przy użyciu jednej warstwy kleju do klejenia okładzin Herkules.

Na samym początku warto powiedzieć, że zestaw ten pomimo użycia deski defensywnej wcale nie jest wolny i z powodzeniem można nim grać nieco dalej od stołu.

Deska Barna Original Champion

Deska Barna Original Champion ma nieco powiększony blat o wymiarach 16,3 cm x 15,6 cm. Grubość blatu deski to 0,50 cm.

Deska składa się z 5 sklejek i ma wagę około 78 g co przy tych wymiarach główki jest bardzo dobrym wynikiem. Użyliśmy deski z uchwytem prostym ST, który jest bardzo wygodny, zwłaszcza podczas obracania rakietki. Krawędzie deski przy rączce są na tyle dobrze wyprofilowane, że w żadnym stopniu nie przeszkadzają również podczas obracania rakietki stronami.

Sweet spot deski jest na tyle duży, że podczas grania nie zauważyliśmy, aby jednorodność odbicia na całym blacie deski była zmienna, a całą powierzchnią blatu grało się praktycznie tak samo. 

Czucie deski jest niesamowite. Bardzo dobrze wyczuwalne jest każde odbicie co w przypadku gry czopem, tym bardziej bez podkładu umożliwia bardzo dokładne odgrywanie we właściwe miejsce pola gry.

Naszym zdaniem pomimo klasyfikacji producenta deski jako deska defensywna, umieścilibyśmy ją w przedziale desek DEF + All-. Nie jest mocno wolna w stosunku do desek klasyfikowanych jako defensywne jakimi graliśmy do tej pory.

Na pewno nie jest to deska dla ofensora, ponieważ będzie za wolna. Nowoczesny zawodnik defensywny grający umiarkowanie zagrania ofensywne nie powinien narzekać na brak mocy. Producent bardziej niż na charakterystyce ofensywnej skupił się podczas projektowania deski na dokładności i powtarzalności zagrań, a także nad prawidłowym czuciem i trzymaniem piłki na stole. 

Na twardej okładzinie na FH pomimo grubego podkładu bardzo dobrze wyczuwalne były uderzenia kontrujące, jak również ofensywne. Pewność zagrań twardą okładziną na FH była bardzo wysoka i ku naszemu zdziwieniu kontrola gry również nie pozostawiała nic do życzenia. 

Szczególną uwagę warto zwrócić na uchwyt deski, który nawet zawodnikom o większych dłoniach nie przysparza problemu. Jest bardzo wygodny, dobrze oszlifowany i ma odpowiednią długość w stosunku do główki blatu deski.

Deska Barna Original Champion nie generuje mocnych wibracji, a to wszystko dzięki dobremu połączeniu uchwytu z blatem, który dobrze przenosi czucie uderzenia piłki na rękę zawodnika.

Długi czop Barna Original Legend Long OX

Grając w tym zestawieniu długim czopem Barna Original Legend Long w wersji bez podkładu OX od dosłownie pierwszej chwili mieliśmy wrażenie, że tym czopem graliśmy już nie raz, a była to nasza pierwsza przygoda z tym produktem.

Praktycznie od samego początku nie pojawiały się jakieś przypadkowe uderzenia, oraz nie potrzeba było większego czasu na wyczucie zestawu.

Począwszy od odbioru rotacyjnych serwisów z rotacją dolno boczną i boczną piłkę można odegrać tam gdzie tego chcemy. Czop jest bardzo mało wrażliwy na rotację przychodzącą.

Czopy są średniej twardości i mają wysoką elastyczność. Rozstaw czopów jest dosyć mały, są długie i posadowione blisko siebie.

Czop jest wolny co zmniejsza ryzyko wyrzucania piłek za stół.

Największe odwrócenie rotacji można było wygenerować podczas bloku aktywnego. Piłka ześlizguje się wtedy po blacie stołu i leci bardzo niską parabolą lotu.

Blokując pasywnie należy nieco mocniej domykać rakietkę aby nie wyrzucić zbyt wysoko piłki. Po bloku pasywnym piłka wykazuje ewidentnie efekt nurkowania i spada bardzo szybko po stronie przeciwnika z efektem zakłócającym. Taka piłka jest niewygodna w odbiorze dla przeciwnika, ale należy pamiętać że pomimo szybkiego opadania piłki w takim zagraniu nie ma ona dużej rotacji wstecznej, dlatego warto odgrywać ją każdorazowo krótko za siatkę.

Atakowanie czopem Barna Original Legend Long od pierwszego momentu było bardzo łatwe. Mocne zbijanie piłek z dolną rotacją, a nawet pustych gra się bardzo łatwo i intuicyjnie.

Piłka po mocnym zbiciu leci płaską parabolą lotu i po odbiciu osiada na blacie stołu. Jest bardzo niewygodna w odbiorze. Zbijając czopem w okładzinę gładką przeciwnika po odbiciu piłka automatycznie ciągnie w dół i jest ciężka do podniesienia.

Rozrzucanie piłki po stole wykonuje się bardzo prosto ponieważ czop nie jest szybki i nie odgrywamy jej poza pole gry.

Mocne wpychanie piłek zwłaszcza z dolną rotacją powoduje szybkie opadanie piłki po uderzeniu i jest wyjątkowo uciążliwe w odbiorze.

Podczas gry w dystansie kosą gra jest bardzo powtarzalna i łatwo kontroluje się piłkę na stole.

Wersja bez podkładu OX nie generuje w dystansie bardzo dużej rotacji wstecznej i grając taki wariant gry należy bardziej skupić się na utrzymaniu piłki na stole i kontrataku niż liczyć, że zaskoczymy przeciwnika mocną kosą nie do odbioru.

Barna Original Legend Long + Barna Original Champion - nasza opinia

Podsumowując naszym zdaniem zestaw jaki użyliśmy w teście z pewnością charakteryzuje się bardzo dobrą kontrolą gry przy stole, bardzo niebezpiecznym blokiem aktywnym z dużą rotacją wsteczną i krótkim blokiem pasywnym z efektem nurkowania piłki po odbiciu.

Deska ma świetne czucie, ma bardzo wygodny uchwyt a jej prędkość odbicia pozwala grać uderzenia kończące. Czop jest bardzo łatwy w ograniu a jego największym atutem z pewnością jest blok aktywny.

Zdecydowanie można go polecić mniej doświadczonym czopiarzom, ponieważ jego umiarkowana prędkość pozwala na trzymanie piłki na stole, odbiór rotacyjnych serwisów jest łatwy, a możliwości ataku jakie przy tym prezentuje są wręcz imponujące.

Jeżeli podobała Ci się nasza recenzja zostaw komentarz, udostępnij lub po prostu wejdź do naszego sklepu i sprawdź naszą ofertę desek do tenisa stołowego oraz okładzin do tenisa stołowego

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl