Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog chmura tagów
Długi czop Pimplepark Cluster OX – Opinie 2
Długi czop Pimplepark Cluster OX – Opinie

Długi czop Pimplepark Cluster – czop na szybkie deski

Tenis stołowy ma to do siebie, że spośród innych dyscyplin sportowych wyróżnia go bardzo duża kombinacja wariantów sprzętowych. Często zawodnicy grający deskami bardzo szybkimi z przekładkami typu arylat czy carbon mają problem z doborem odpowiedniego czopa do tak szybkich desek. Idealnym wręcz do tego typu desek będzie Pimplepark Cluster, szczególnie w wersji na OX.

Długi czop Pimplepark Cluster to nie jest nowy produkt na rynku okładzin defensywnych do tenisa stołowego. Ten długi czop jest już z nami dość długo, ale nadal przynajmniej my, czujemy mocny niedosyt i brak świadomości jego możliwości wśród wielu zawodników. 

Pimplepark Cluster – na jakich deskach chodzi najlepiej?

Odpowiedź jest prosta – na wszystkich deskach, które mają przekładki ze sztucznych materiałów, a co za tym idzie mają bardziej równomierny „sweet spot” od desek drewnianych. Deski do tenisa stołowego tego typu są przeważnie bardzo szybkie, ich czucie jest zupełnie inne od desek drewnianych i stosują je z zasady zawodnicy grający „do przodu” i agresywnie.

Cluster na takich właśnie deskach zachowuje się najlepiej. Dlaczego? Zacznijmy od początku..

Pimplepark Cluster – charakterystyka

Cluster jest bardzo miękkim i wolnym czopem. Zdecydowanie na rynku długich czopów plasuje się on w ścisłej czołówce okładzin, których czopy dosłownie uginają się do samej podstawy podczas mocniejszych uderzeń piłki. W dobie piłek plastikowych miękki czop nie oznacza wcale – zły czop. Wręcz przeciwnie. Miękkość odbicia Clusterem jest bardzo duża i mocno wyczuwalna.

Na początku każdy może mieć problemy, bo pierwsze wrażenia są nieco dziwne… wiemy z praktyki.

  • Miłym dodatkiem w grze Clusterem jest bardzo dobry blok. Niskie tempo okładziny umożliwia dokładniejsze blokowanie i umieszczanie piłek tuż za siatką. Bardzo dobrze można nim również zmieniać i kontrolować tempo gry przez co przeciwnik nie będzie mógł wejść w swój regularny rytm gry.
  • Kontrola zagrań jest na najwyższym poziomie. Zapewnia to przede wszystkim jego bardzo wolny charakter. Cluster jest bardzo wolnym czopem, na pewno jednym z najwolniejszych na rynku. Kiedy połączymy jego wolne odbicie z dużą kontrolą, do tego dodamy miękkość odbicia i specyficzny „feeling” to gra tą okładziną staje się naprawdę przyjemna i niebezpieczna dla przeciwnika.
  • Odwrócenie rotacji jest naprawdę duże, ale głównie w grze przy stole szczególnie w wersji OX. Wersje na podkładzie pomimo warstwy gąbki pod okładziną nie zapewnią tak dużego problemu dla przeciwnika, jak gra Clusterem blisko stołu.
  • Odbiór rotacyjnych serwisów dla Clustera to nie jest problem. Serwy odbiera się bardzo łatwo, bez problemu, nawet te dolno-boczne z dużą rotacją.
  • Wpychanie piłek to jeden z dużych atutów Pimplepark Cluster. Z racji wolnego charakteru okładziny wpychanie jest bardzo łatwym elementem do zagrania tym długim czopem.
  • Atakowanie to jedna z dużych zalet Clustera. Bardzo dobrze atakuje się już pierwsze piłki z mocną dolną rotacją, a piłka wręcz książkowo wkręca się na koniec stołu.
Pimplepark Cluster – długi czop, ale do odpowiedniej deski

Wszystkie powyższe aspekty, które opisaliśmy w miarę szczegółowo sprawdzą się, ale pod warunkiem zastosowania deski ze sztucznymi przekładkami. Grając Clusterem na deskach wolnych, typowo defensywnych lub nawet na miękkich, wszechstronnych, gra staje się zupełnie inna. Nie możemy powiedzieć, że zła, bo tak naprawdę wtedy wykorzystanie walorów Clustera można przełożyć na zupełnie inne zagrania.

Cluster na deskach drewnianych i typowo defensywnych

Grając Clusterem na deskach drewnianych lub typowo defensywnych będzie on doskonałym produktem, ale tylko i wyłącznie do gry pasywnej. Nie pogracie nim daleko od stołu, ponieważ piłki zwyczajnie nie będą dolatywać w pole przeciwnika.

Atakowanie też stanie się trudniejsze, ponieważ trzeba będzie wkładać dużo więcej siły w uderzenia co automatycznie pogarsza kontrolowanie zagrań i daje mniej pewne efekty.

Jeżeli bazujesz głównie na błędach przeciwnika, chcesz łatwo zablokować piłkę krótko za siatką, a czopa używasz w głównej mierze do pasywnych zagrań, wtedy możesz założyć Clustera. W innym stylu gry na tego typu deskach odbicie będzie po prostu zbyt „gumowe”, a także zbyt wolne.

Długi czop Pimplepark Cluster - podsumowanie

Jak sami widzicie, to świetna okładzina, ale pod warunkiem właściwego jej zastosowania i dobrania koniecznie odpowiedniej deski do danego stylu gry. Co jest bardzo ciekawe, Cluster jest na tyle wolny i kontrolny w grze, że zupełnie nie przeszkadza mu twardość okładziny na FH.

Na twardym „chińczyku” i średnio-twardej europejskiej okładzinie chodzi podobnie. Różnicę można odczuć, kiedy mamy na FH okładzinę bardzo miękką, ale wtedy to już naprawdę taki zestaw jest elastyczny do granic możliwości.

Mamy nadzieje, że po przeczytaniu naszego wpisu powiększyliśmy nieco Waszą wiedzę na temat tej okładziny. Naszym zdaniem jest to bardzo niedoceniona okładzina na rynku długich czopów, a brak świadomości właściwego jej zastosowania nadal plasuje Pimplepark Cluster w cieniu większych, niekoniecznie lepszych produktów.

Pimplepark Cluster jest dostępny w naszym sklepie TU – Kliknij! Z ręką na sercu polecamy go, pod warunkiem dopasowania do swojego stylu gry.

  • Jeżeli grasz pasywnie i masz wolną deskę – to dobry wybór.
  • Jeżeli chcesz grać aktywnie, ale grasz wolną deską niestety poszukaj czegoś innego.
  • Jeżeli grasz deską ze sztucznymi przekładkami będziesz w stanie wykrzesać z Pimplepark Cluster siódme poty u swojego przeciwnika.

Ze sportowym pozdrowieniem

Czopiarze.PL 

Sprawdź także:

Dlaczego warto uprawiać tenis stołowy?

 

Komentarze do wpisu (2)

27 października 2021

Czy ten czop będzie odpowiedni na Zeus Sauer&Troeger?

28 października 2021

Panie Andrzeju nawet na 100% tak!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl