Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Blog chmura tagów
Długi czop Der-Materialspezialist Rebellion – Opinie 1
Długi czop Der-Materialspezialist Rebellion – Opinie

Czy warto go kupić? Co sobą reprezentuje? Czym wyróżnia się na tle okładzin o podobnej charakterystyce gry?

Te pytania często zadajecie pisząc do nas w momencie, kiedy jesteście nie do końca zdecydowani na zakup lub po prostu chcecie dowiedzieć się czegoś więcej niż to co możecie znaleźć w opisie okładziny w naszym sklepie.

Warto zacząć od początku – kiedy pojawił się Der-Materialspezialist Rebellion na rynku długich czopów zawrzało. Pierwsze recenzje, filmy w sieci, fragmenty meczy, gdzie zawodnicy grali tą okładziną wyglądały bardzo obiecująco. Sami szczerze powiedziawszy nie mogliśmy się doczekać, kiedy okładzina wpadnie w nasze ręce i w końcu będzie mogli przetestować ją osobiście przy stole.

Łatwość ataku jaką obiecywał producent, dobre odwrócenie rotacji i jednocześnie wysoka kontrola to w zasadzie trzy podstawowe elementy, które powinien posiadać dobry, długi czop. Wszystko brzmiało wręcz książkowo. Tym bardziej nie mogliśmy się doczekać pierwszej gry tą okładziną.

W końcu udało nam się ją pozyskać! Pierwsze wrażenie – sama okładzina wyglądała od początku bardzo solidnie, dosyć gruba guma, czopy średniej twardości, bardzo mocno elastyczne – wyglądało to dobrze, naprawdę dobrze.

Zawsze kleimy czopy na folie, więc i tutaj poszliśmy za ciosem i nakleiliśmy okładzinę na folię. Klejenie przebiegło bardzo łatwo bo w przeciwieństwie do niektórych okładzin typu długie czopy Der-Materialspezialist Rebellion klei się bardzo łatwo i wygodnie. Do przetestowania mieliśmy wersje na podkładzie OX oraz 0,5 mm.

Rebellion – gra przy stole na OX

Pierwsze odbicie, odbiór mocnego, rotacyjnego serwisu z rotacją dolno-boczną i .. wielkie zdziwienie. Pozytywne zdziwienie. Praktycznie całkowita niewrażliwość na rotację przychodzącą. Uśmiech pojawił się od razu i pierwszy odbiór był początkiem kolejnych, pozytywnych emocji.

Przebicie piłek przeciwko uderzeniom „ciętym” z dolną rotacją – bardzo łatwe, wręcz lekkim wpychaniem wchodziło jedno po drugim.

Przebicie przeciwko piłkom z górną rotacją – podobnie jak z dolną, bez jakiegokolwiek problemu. Tu pojawiło się wrażenie, jakbyśmy tą okładziną grali już dosyć długo.

Czop blok i stop blok przy stole – WOW! Tu pojawiło się naprawdę prawdziwe WOW! Byliśmy zdziwieni jak mocno po prawidłowym czop bloku piłka osiąga bardzo dużą rotację wsteczną. Stop blok bardzo łatwo wygaszał całkowicie rotację nadaną przez przeciwnika. Dodatkowo bardzo łatwo było odegrać stop blok z lekkim zsunięciem ręki, kiedy to piłka oprócz krótkiego kozła za siatką uciekała ze stołu w lewo lub w prawo, w zależności, w którą stronę skierowaliśmy uderzenie.

Kosa z półdystansu – jakże płaska i z dużą rotacją wsteczną, naprawdę duża kontrola gry w dystansie. Piłka leciała bo bardzo płaskiej, lekko opadającej paraboli lotu. Wyjątkowo trudna do ataku dla przeciwnika.

Kosa z dystansu – podobnie jak w półdystansie, bardzo płasko, ale tu już na OX brakowało mocy, dało się to odczuć.

Cały czas mieliśmy pewność zagrań, dużą kontrolę i panowanie nad piłką. To bardzo ułatwia grę, kiedy z okładziny nie lecą przypadkowe, nie do końca kontrolowane uderzenia. W przypadku Rebelliona – kontrola była niesamowicie duża, co dawało pewną grę.

W końcu przystąpiliśmy do prób atakowania czopem Rebellion na OX. Już pierwsze ataki utwierdziły nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z bardzo uniwersalną okładziną, którą praktycznie można zagrać wszystkie techniki defensywne. Czopy są dość przyczepne, dzięki czemu piłka plastikowa nie lądowała na siatce tylko mocnym uderzaniem przechodziła za siatkę. Najłatwiej atakowało się piłki z mocną, dolną rotacją. Piłki z górną rotacją były nieco trudniejsze dla nas do zaatakowania, jednakże wymagało to po prostu dłuższego ogrania.

Szybkość okładziny – czop nie jest bardzo szybki, ale nie jest też wolny, można powiedzieć, że jego szybkość odbicia jest umiarkowana i bardzo szybka do opanowania w grze przy stole.

Producent Der-Materialspezilist stworzył naprawdę bardzo dobrą okładzinę, która w zasadzie momentalnie stała się bestsellerem wśród długich czopów. Tym bardziej cieszy fakt, że Rebellion jest bardzo trwałym czopem, a jego zakup może być inwestycją na bardzo długi okres czasu.

Wersja 0,5 mm była nieco szybsza od OX, ale właściwościami delikatnie odbiegała jedynie nieco mniejszą kontrolą w odbiorze rotacyjnych serwisów. Reszta właściwości pozostaje na podobnym poziomie.

Wersja 1,0 mm na pewno podpasuje klasycznym defensorom, którzy poszukują mocnego odwrócenia rotacji w grze w dystansie, a przy stole czopa używają głównie do atakowania. 

Z naszych naprawdę szczerych obserwacji na plus zaliczamy:

  • Bardzo łatwy odbiór rotacyjnych serwisów
  • Łatwy atak przy stole w wersji OX
  • Mocne odwrócenie rotacji przy czop bloku i kosie w dystansie
  • Trwałość okładziny
  • Pasywny stop blok – który strasznie wybija z rytmu przeciwnika i zmienia tempo gry

Na minus

  • Z ręką na sercu – naszym zdaniem brak – ten czop ma wszystko co jest potrzebne do dobrej gry, a jego zasadność gry jest już kwestia subiektywną użytkownika.

Sprawdźcie nasza ofertę produktów Der-Materialspezialist, napiszcie w komentarzu co sądzicie na temat tej okładziny, podzielcie się swoimi opiniami i wrażeniami z gry.

Jeżeli chcesz kupić długiego czopa Der-Materialspezialist Rebellionwystarczy kliknąć Tu.

 
 

Komentarze do wpisu (1)

29 czerwca 2021

W końcu ktoś napisał to co trzeba.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl