Kup w przeciągu:

15

[11.07]

a dostępny towar wyślemy jeszcze dziś !

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Tenis stołowy - Nowości w naszym sklepie
Producenci

Długie czopy do tenisa stołowego

Czopy długie to jeden z rodzajów najbardziej kontrowersyjnych okładzin do tenisa stołowego. Służą one przede wszystkim do zmiany rotacji oraz tempa gry. Zawodnicy, którzy wykazują duże skłonności do obronnego stylu gry, częstego podcinania piłek, pchania, powinni spróbować swoich sił grając właśnie okładziną typu długi czop.

1. Długie czopy - efekt zakłócający

2. Recenzja długiego czopa Sauer & Troger Hellfire X

3. Długie czopy – kilka rad jak zacząć grać?

4. Czy zawodnicy grający czopami oszukują?

5. Długie czopy - ranking

6. Recenzja długiego czopa Der-Materialspezialist L.S.D Extra Long

7. Długi czop Tibhar Grass D.TecS - Opinie

8. Długi czop Der-Materialspezialist Rebellion – Opinie

Czopy długie

  • nowość
Długi czop Bomb Talent Długi czop Bomb Talent
Producent: Bomb
Cena: 79,00 zł
zobacz więcej
Długi czop Dawei 388D-1 Długi czop Dawei 388D-1
Producent: Dawei
Cena: 57,00 zł
zobacz więcej
Długi czop Dawei Saviga V Długi czop Dawei Saviga V
Producent: Dawei
Cena: 128,00 zł
zobacz więcej

Co daje gra długimi czopami? 

Gra długimi czopami w połączeniu z gładką okładziną daje niesamowicie duży potencjał i wiele możliwości. Jest to bardzo dobra alternatywa dla zawodników, którzy z wiekiem mają słabszy refleks a ich predyspozycje ruchowe nie pozwalają na agresywną grę ofensywną. Przy pomocy długich czopów tacy zawodnicy mają szansę nawiązać walkę z szybkimi zawodnikami ofensywnymi kontrolując rotację w grze, a także ustalając tempo gry pod własne predyspozycje ruchowe i możliwości wydolnościowe. Czopy w tenisie stołowym pozwalają również tuszować błędy własne popełniane przez zawodników typu: właściwe czytanie rotacji przychodzącej czy braki w technice podczas uderzeń.

Długie czopy - zastosowanie

Wbrew powszechnie panującej opinii długie czopy można śmiało wykorzystywać również do atakowania. Jest to bardzo niedoceniany aspekt w technice gry wielu czopiarzy. Atakowanie piłek długim czopem nie należy do najłatwiejszych zadań, jednakże po opanowaniu tej techniki gra zawodnika wznosi się niewątpliwie na wyższy poziom. Jest to również duże zaskoczenie dla przeciwnika, ponieważ obecnie mały odsetek zawodników defensywnych używa długich czopów do ataku.

Długie czopy, a przepisy

Obecnie według nowych przepisów i restrykcji nałożonych przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego ITTF w tenisie stołowym można wykorzystywać tylko i wyłącznie czopy o wyższej przyczepności niż dotychczas.  Listę okładzin dozwolonych przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego znajdziesz tu: Lista dopuszczonych okładzin do tenisa stołowego ITTF.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl