Subskrybuj nasz kanał RECENZJE I TESTY na YouTube !

Najlepiej sprzedające się produkty
Deska Pimplepark Emendo
Deska Pimplepark Emendo
89,00 zł
Deska SpinLord Ultra Carbon
Deska SpinLord Ultra Carbon
205,00 zł
Koszulka Der-Materialspezialist
Koszulka Der-Materialspezialist
119,00 zł
Krótki czop SpinLord Gepard
Krótki czop SpinLord Gepard
139,00 zł
Łap okazję !
Okładzina GEWO Neoflexx eFT45 - tenis stołowy 0
Okładzina GEWO Neoflexx eFT45 - tenis stołowy

Tenis Stołowy - GEWO Neoflexx eFT 45 - okładzina gładka

Od dłuższego już czasu gramy i testujemy powyższą okładzinę. Przesiadka z Donic Barracuda, kolejno Yasaka Raka 7 na GEWO nie była przepaścią, ale jednak charakterystyka gry jest nieco inna. 

Czucie gry

Czucie gry GEWO Neoflexx eFT45 jest nieco inne niż w przypadku wielu innych średnio twardych okładzin. Na początku wydaje się zwłaszcza w dotyku, że będzie bardzo miękka. Podczas gry czuć lekkie zatapianie się piłeczki, ale jest to efekt bardzo przyjemny ponieważ okładzina nie trzyma na sobie piłki zbyt długo. Uderzenie jest średnio twarde - w zasadzie bardziej miękkie niż twarde. Dobra alternatywa dla graczy, którzy szukają okładziny ze sporym zapasem mocy, ale jednak twardsze podkłady to nie ich bajka. 

Kontrola gry

Kontrola dzięki średniej twardości ( bardziej miękkiej ) charakterystyce gry jest naprawdę bardzo wysoka. Okładzina wybacza sporo błędów i w dużym stopniu ułatwia zagrywanie we właściwe miejsce pola gry. Bardzo dobrze "siedzi" blok pasywny. Piłka odchodzi szybko od okładziny, ale ta krótka chwila kiedy piłka mocniej zatapia się w podkładzie powoduje poczucie większego kontrolowania uderzenia zachowując jednocześnie odpowiednie tempo odbicia. Jednym słowem - kontrolowanie uderzeń jest bardzo wysokie, a co za tym idzie gra staje się o wiele bardziej pewniejsza. 

Rotacja

Zdecydowanie ponadprzeciętna. Zwłaszcza przy mocnym topspinie mocno czuć rotację na rakietce przeciwnika w odbiorze uderzenia. Dużą rotację generuje serwis z rotacja dolną. Dobry, rotacyjny serwis sprawia sporo trudności w odbiorze. Warto nadmienić, że GEWO Neoflexx eFT45 bardzo łatwo gra się rotacyjne flipy, jednakże trzeba nieco uważać bo okładzina ma sporą przyczepność i łatwo jest podnieść piłkę zbyt wysoko przy tego typu zagraniach. 

Tempo

Jak na okładzinę w tym przedziale przystało - jest ono po prostu odpowiednie, można powiedzieć że wręcz nieco szybsze niż mogłoby się wydawać. Podkład jest bardzo dynamiczny i generuje mocne odbicie przy włożeniu większej siły w uderzenie. Jednocześnie grając pasywnie zachowujemy umiarkowane tempo odbicia, właśnie takie jakie powinno być w okładzinach wszechstronnych. Neoflexx eFT45 to okładzina wg. producenta klasyfikowana jako OFF - i tutaj w 100% jesteśmy w stanie się z tym zgodzić. W zasadzie dodając od siebie, że można by się pokusić ze względu na miękką charakterystykę gry nawet o ALL+. Tak czy inaczej Neoflexx eFT45 nie jest to demon prędkości, ale przy nieco szybszej desce można nim spokojnie grać mocno ofensywnie i niebezpiecznie dla przeciwnika. 

GEWO Neoflexx eFT45 dla kogo?

Dla wszystkich zawodników typowo wszechstronnych, którzy grają mocniej ofensywnie, ale potrzebują większej pewności gry przy zachowaniu dobrego tempa uderzeń własnych. Utarło się takie przysłowie, że jak "coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". Ta okładzina w 100% przeczy temu zdaniu i zdecydowanie stosunek jakości i możliwości do ceny produktu stawiają ją w czołówce okładzin dla zawodników wszechstronnych / ofensywnych. 

Na koniec warto jest dodać, ze wg. nieoficjalnych statystyk prowadzonych przez różnych producentów okładziny GEWO u naszych zachodnich sąsiadów plasowane są zaraz po okładzinach Butterfly. 

Może warto przyjrzeć się nieco bliżej ofercie produktów do tenisa stołowego GEWO?

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl