Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975

Okładziny antytopspin

Okładziny antytopspin do tenisa stołowego są celowo projektowane z przyczepnością w minimalnym zakresie. Tym samym niemożliwe jest nadawanie taką okładziną dużej rotacji własnej. Okładziny antytopspin w większości przypadków stosuje się podobnie jak długie czopy po stronie bekhendowej łącząc je z gładką okładziną przyczepną po drugiej stronie rakietki.

Okładziny antytopspin

Okładziny do gry w tenisa stołowego antytopspin - zastosowanie

Stosowanie okładzin gładkich z minimalną przyczepnością ma na celu opieranie gry na taktyce defensywnej stosując blok i mocne zbicia. Grając okładziną typu antytopspin o minimalnej przyczepności zawodnik bazuje głównie na rotacji przychodzącej od przeciwnika naprzemiennie przekręcając rakietkę i powodując "zamieszanie" w grze.

Szybkość okładzin antytopspin jest przeważnie bardzo mała, mniejsza nawet niż w przypadku długich czopów. Zadaniem antytopspina jest "oddanie" jak największej rotacji przychodzącej w stronę przeciwnika. Kontrola uderzeń bez rotacji przychodzącej oraz wolniejszych zagrań jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku długich czopów. Pomimo tych zalet nie da się nią wygenerować rotacji własnej na tyle silnej, aby zaskoczyć nią przeciwnika.

Typy okładzin antytopspin:

  • na podkładzie tłumiącym / zwalniającym - podkłady do okładzin
  • na podkładzie ofensywnym, wszechstronnym
  • z miękką warstwą wierzchnią
  • z twardą warstwą wierzchnią
  • okładziny lekko przyczepne
  • okładziny całkowicie nieprzyczepne

Okładziny antytopspin, które posiadamy w naszej ofercie występują w wersjach z podkładami tłumiącymi, wszechstronnymi i ofensywnymi. 

Kupując w naszym sklepie masz gwarancję wysokiej jakości produktów, a także pewność ich pochodzenia, ponieważ współpracujemy bezpośrednio z producentami sprzętu tenisa stołowego

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl