
Kategorie



Okładziny do gry w tenisa stołowego typu antytopspin - charakterystyka
Okładziny antytopspin są celowo projektowane z przyczepnością w minimalnym zakresie. Tym samym niemożliwe jest nadawanie taką okładziną dużej rotacji własnej. Okładziny antytopspin w większości przypadków stosuje się podobnie jak długie czopy po stronie bekhendowej łącząc je z gładką okładziną przyczepną po drugiej stronie rakietki.
Okładziny do gry w tenisa stołowego antytopspin - zastosowanie
Stosowanie okładzin gładkich z minimalną przyczepnością ma na celu opieranie gry na taktyce defensywnej stosując blok i mocne zbicia. Grając okładziną typu antytopspin o minimalnej przyczepności zawodnik bazuje głównie na rotacji przychodzącej od przeciwnika naprzemiennie przekręcając rakietkę i powodując "zamieszanie" w grze.
Szybkość okładzin antytopspin jest przeważnie bardzo mała, mniejsza nawet niż w przypadku długich czopów. Zadaniem antytopspina jest "oddanie" jak największej rotacji przychodzącej w stronę przeciwnika. Kontrola uderzeń bez rotacji przychodzącej oraz wolniejszych zagrań jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku długich czopów. Pomimo tych zalet nie da się nią wygenerować rotacji własnej na tyle silnej, aby zaskoczyć nią przeciwnika.