Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975
Opcje przeglądania
Odwrócenie rotacji ( wg. czopiarze.pl )
Efekt zakłócający ( wg. czopiarze.pl )
Wrażliwość na rotację przychodzącą ( wg. czopiarze.pl )
Cena
  • od
    do

Okładziny do tenisa stołowego

Okładziny do tenisa stołowego to drugi w kolejności najważniejszy element zestawu do gry w tenisa stołowego po wyborze deski. Aby rakietka do tenisa stołowego była zgodna z przepisami Międzynarodowego Związku Tenisa Stołowego ITTF musi posiadać dwie okładziny gładkie lub czopkowane o różnych kolorach: czarna i czerwona. Można mieszać warianty okładzin ze sobą i jeden zestaw może składać się z okładziny gładkiej, a po drugiej stronie z okładziny czopkowanej lub okładziny typu antytopspin.

W naszym sklepie okładziny do tenisa są podzielone na kategorie:

Okładziny do tenisa stołowego

Okładziny do tenisa stołowego - parametry, rodzaje, właściwości

Im grubszy podkład zastosowany w okładzinie tym jest ona przeważnie szybsza. Nie jest to jednak regułą bo na przykład w przypadku nowoczesnych okładzin typu antytopspin im grubszy, tłumiący podkład tym okładzina bardziej zwalnia piłkę. Wspólnym aspektem zastosowania grubego podkładu jest jednak zwiększająca się waga rakietki. Okładzinami do tenisa stołowego w zależności od ich cech możemy nadawać rotację lub odwracać rotację.

Jak dobrze dobrać okładziny do tenisa stołowego ?

Dobór okładzin do gry w tenisa stołowego to bardzo skomplikowany proces i jest on zależny od wielu czynników, które obowiązkowo należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę styl gry, który preferujemy lub który będziemy chcieli grać.

Jakie okładziny do tenisa stołowego powinien wybrać zawodnik defensywny?

Wybierając styl defensywny będziemy poszukiwali okładzin o jak największej kontroli zagrań własnych. Dokładność zagrań w tym przypadku będzie dla zawodnika podstawowym aspektem gry, a szybkość oraz nadawanie jak najsilniejszej rotacji będą aspektami drugorzędnymi.

Jakie okładziny do tenisa stołowego powinien wybrać zawodnik ofensywny ?

Wybierając styl ofensywny najważniejszymi aspektami okładzin dla ofensora będzie możliwość nadawania dużej rotacji oraz szybkość odbicia - im większa tym lepiej. Jest to styl wymagający wysokich umiejętności i dobrego kontrolowania piłki.

Jakie okładziny do tenisa stołowego powinien wybrać zawodnik wszechstronny ?

Styl wszechstronny w tenisie stołowym tzw. allround - to styl łączący w sobie cechy gry ofensywnej, ale bardziej kontrolowanej z szybkością umożliwiającą dokładniejsze zagrywanie piłki we właściwe miejsce pola gry. Jest to idealny wybór dla zawodników, którzy z poziomu amator przechodzą na poziom wyższy i decydują się na zakup profesjonalnego sprzętu do gry w tenisa stołowego. Okładziny typu "allround" umożliwiają lepszą kontrolę zagrań, umiarkowaną szybkość odbicia i pomagają poprawić możliwości techniczne zawodnika.

Nasz sklep tenisa stołowego oferuje bardzo duży wybór okładzin gładkich do tenisa stołowego najlepszych producentów. Wszystkie okładziny dostępne w naszym sklepie są nowe, nieużywane, fabrycznie zapakowane i po otwarciu gotowe do użycia. 

Okładziny w naszym sklepie można sortować po kolorze, grubości podkładu i typie okładziny DEF, ALL, OFF.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl