Kup w przeciągu:

15

[11.07]

a dostępny towar wyślemy jeszcze dziś !

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Nowości
Długi czop Victas Curl P2V
Długi czop Victas Curl P2V
146,00 zł
Deska Victas Black Balsa 3.0
Deska Victas Black Balsa 3.0
220,00 zł
Deska Victas Balsa 3.5
Deska Victas Balsa 3.5
220,00 zł
Deska Der-Materialspezialist Wizard Fire
Deska Der-Materialspezialist Wizard Fire
279,00 zł 264,00 zł
szt.
Producenci
Promocje
Długi czop Der-Materialspezialist Rebellion
Długi czop Der-Materialspezialist Rebellion
159,00 zł 150,00 zł
Długi czop Sauer & Troger Hellfire X
Długi czop Sauer & Troger Hellfire X
159,00 zł 149,00 zł
Deska Der-Materialspezialist The Wall Carbon
Deska Der-Materialspezialist The Wall Carbon
336,00 zł 319,00 zł

Piłeczki do tenisa stołowego - informacje ogólne

Piłeczki w tenisie stołowym pełnią jedną z najważniejszych ról - bez ich obecności nie jest możliwe rozegranie meczu ani jakiejkolwiek formy rozgrywki. Piłeczka w tenisie stołowym jest przebijana z jednej strony stołu na drugą przez zawodników prowadzących rozgrywkę.

Piłeczka jest niezbędnym elementem gry, a jej właściwości i parametry techniczne powinny być zatwierdzone przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego ITTF. Wykluczeniem tego warunku są piłeczki do tenisa stołowego tzw. "treningowe" - które nie są wykorzystywane w oficjalnych rozgrywkach opartych o przepisy i służą tylko do celów treningowych.

Piłeczki do tenisa stołowego - cechy i parametry

Według obecnych wytycznych Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego ITTF piłeczka do tenisa stołowego powinna mieć średnicę 40 mm.  Wymiar, waga oraz precyzja wykonania piłeczki do tenisa stołowego gwarantują jednorodność odbicia, umożliwiają osiągnięcie odpowiedniego parametru rotacji oraz odpowiedniego tempa rozgrywki.

Piłki do tenisa stołowego dobrej jakości nie posiadają uwidocznionego łączenia, mają idealną, gładką powierzchnię, okrągły kształt i zapewniają jednorodne, równe odbicie na całej swojej powierzchni.

Twardość piłek do tenisa stołowego w zależności od producenta piłeczki może się różnić.

Piłeczki do tenisa stołowego - jaką wybrać ?

Kierując się wyborem piłeczki do gry w tenisa stołowego powinniśmy wziąć pod uwagę poziom rozgrywek na jakim zamierzamy grać. Jeżeli przeznaczeniem gry jest typowa świetlica, sala gimnastyczna i rekreacyjna gra od czasu do czasu w gronie znajomych - w takim wypadku sprawdzi się praktycznie każda piłeczka i nie ma znaczenia czy posiada odpowiednie normy i certyfikaty zgodności z przepisami Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego ITTF.

Sytuacja ulega dynamicznej zmianie jeżeli poszukujemy piłeczki do gry profesjonalnej, gdzie jednorodność wykonania, nadawanie rotacji oraz prędkość odbicia mają fundamentalne znaczenie. Zawodnicy na wysokim poziomie gry w przeciwieństwie do amatorów wykorzystują potencjał swojego sprzętu w 100% dlatego dla takich zawodników każdy element zestawu do gry w tenisa stołowego ma znaczenie, począwszy od rodzaju stołu do tenisa stołowego, sprzętu do grania, a skończywszy na wyborze piłeczki do gry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl