Subskrybuj nasz kanał RECENZJE I TESTY na YouTube !

Promocje
Długi czop Der-Materialspezialist Kamikaze
Długi czop Der-Materialspezialist Kamikaze
159,00 zł 145,00 zł
Długi czop Der-Materialspezialist Rebellion
Długi czop Der-Materialspezialist Rebellion
159,00 zł 146,00 zł
Najlepiej sprzedające się produkty
Łap okazję !
Rakietka do tenisa stołowego – jak wybrać lub złożyć właściwą rakietkę ? 0
Rakietka do tenisa stołowego – jak wybrać lub złożyć właściwą rakietkę ?

Rakietki do tenisa stołowego można sklasyfikować na podstawie kilku kryteriów doboru. Sprawdź jakich.

Najważniejsze to dobrać sprzęt dopasowany do własnych potrzeb i preferencji. Oczywiście musi iść to w parze z umiejętnościami jakie dany zawodnik prezentuje w momencie wyboru sprzętu do gry.

Generalnie w tenisie stołowym wyróżnia się dwa rodzaje rakietek do gry - rakietka klejona fabrycznie oraz rakietka składana z osobnych elementów.

Rakietka do tenisa stołowego klejona fabrycznie

Przede wszystkim taki rodzaj rakietek to rakietki przeznaczone dla amatorów do gry rekreacyjnej oraz do podstawowej nauki. Obecnie wiele tzw. Gotowców do tenisa stołowego to bardzo dobrze wykonane rakietki, ale nigdy nie będą w stanie zastąpić rakietek składanych z osobnych elementów. Fabryczne rakietki charakteryzuje niższa cena i brak możliwości wymiany okładzin na inne po ich zużyciu. Klej którym są klejone jest klejem bardzo mocnym i podczas demontażu okładzin często dochodzi do naruszenia konstrukcji deski.

Rakietki składane z osobnych elementów

To rakietki przeznaczone dla profesjonalistów lub zawodników grających na wyższym poziomie umiejętności niż amatorzy. Montowane są z deski i przeważnie dwóch okładzin gładkich lub w kombinacjach: czop – gładka, antytopspin – gładka, czop długi – czop krótki itp.

Konfiguracja takich rakietek jest praktycznie dowolna i zależy tylko od preferencji zawodnika. Składanie rakietek z osobnych elementów niesie za sobą dodatkowe korzyści. Klejąc takie rakietki używa się specjalnego kleju wodnego do tenisa stołowego, który łatwo schodzi i umożliwia ponowne klejenie danej okładziny lub deski.

Takie zestawy do tenisa stołowego charakteryzują się lepszymi parametrami niż rakietki klejone fabrycznie.

Rakietki do tenisa stołowego – klasyfikacja wg. Poziomu zaawansowania

  • Rakietki dla zawodników początkujących - ALL- to wszechstronne rakietki o niezbyt dużej dynamice gry, ale dobrej kontroli zagrań własnych. Tego typu rakietki są dobre do nauki gry w tenisa stołowego oraz do doskonalenia techniki gry. Rakietki do gry wszechstronnej charakteryzują się przeważnie mniejszą prędkością, składają się z deski wszechstronnej typu ALL- ( allround ) oraz okładzin o nieco mniejszej prędkości i grubości podkładu. Na początku zalecamy przedział grubości okładzin pomiędzy 1,8 mm, a 2,0 mm.
  • Rakietki dla zawodników grających wszechstronnie - ALL, ALL+ mają średnią prędkość i nieco większą dynamikę gry niż ALL-. Przeważnie styl wszechstronny preferują zawodnicy grający grę zróżnicowaną z elementami zagrań ofensywnych. Typ gry wszechstronny wymaga od zawodników stosowania okładzin na nieco grubszych podkładach - od 1,8 mm do grubości maksymalnych.
  • Rakietki dla zawodników grających ofensywnie - OFF-, OFF, OFF + są przeznaczone dla profesjonalnych zawodników, którzy opierają swoją grę na szybkich, rotacyjnych zagraniach topspinowych i kontratakach. Duża dynamika gry takimi rakietkami i bardzo duża szybkość odbicia sprawia, że mogą grać nimi tylko zawodnicy, którzy dobrze opanowali technikę gry i mają wieloletnie doświadczenie w regularnej grze i treningach. Rakietki ofensywne przeważnie składają się z desek ofensywnych typu OFF, OFF- lub OFF+ oraz okładzin gładkich z wbudowanym efektem świeżego kleju. Ewentualnie takie zestawy są modyfikowane i jedna okładzina gładka jest zastąpiona okładziną kombinowaną tj. długi lub krótki czop albo okładziną antytopspin.
  • Rakietki dla obrońców tj. zawodników defensywnych DEF-,DEF, DEF+ to rakietki dla zawodników preferujących obronny styl gry. Często tacy zwodnicy grają długimi lub krótkimi czopami blisko lub z daleka od stołu. Ich gra skupia się na wymuszaniu błędów na przeciwniku i w taki sposób zdobywają punkty. Rzadziej z kontrataków. Rakietki defensywne maja niższą szybkość, ale wyższy parametr kontroli. Często w tego typu zestawach używa się desek o powiększonym blacie z kategorii desek defensywnych.

Jeżeli szukasz gotowej rakietki do tenisa stołowego poczytaj o naszych zestawach do gry w tenisa stołowego - Kliknij tu!

Być może wybierzesz coś dla siebie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl