Subskrybuj nasz kanał RECENZJE I TESTY na YouTube !

Promocje
Najlepiej sprzedające się produkty
Deska Pimplepark Emendo
Deska Pimplepark Emendo
89,00 zł
Deska SpinLord Ultra Carbon
Deska SpinLord Ultra Carbon
205,00 zł
Koszulka Der-Materialspezialist
Koszulka Der-Materialspezialist
119,00 zł
Krótki czop SpinLord Gepard
Krótki czop SpinLord Gepard
139,00 zł
Łap okazję !
Recenzja deski Barna Original Champion 0
Recenzja deski Barna Original Champion

Barna - starzy tenisiści znają markę

Nazwa marki Barna wzięła się oczywiście od angielskiego tenisisty stołowego Viktora Barna, który był multimedalistą mistrzostw świata w grze pojedynczej, podwójnej oraz w grach mieszanych.

Legenda wiecznie żywa dziś marketingowo nadal robi „robotę”. Oczywiście nie można oczekiwać powielania starych produktów Barny, ponieważ w ewolucji sprzętowej tenisa stołowego dawne produkty byłyby niestety parametrami dużo słabsze od obecnie produkowanego sprzętu.

Na warsztat wzięliśmy bardzo popularną deskę w Niemczech Barna Original Champion z uchwytem ST. W Polsce jest to nadal produkt niszowy, ku naszemu zdziwieniu nadal nie rozumiemy dlaczego.

Deska oferuje wszystko to, czego zawodnik defensywny lub nowoczesny defensor powinien oczekiwać od deski do gry. Zacznijmy jednak po kolei.

Deska Barna Original Champion – budowa

Deska składa się z 5 przekładek, jej waga w przybliżeniu w zależności od rodzaju uchwytu to 78 g. Przy wymiarze blatu 16,3 x 15,6 cm oraz grubości 0,5 cm to perfekcyjna waga. Producent klasyfikuje deskę jako deska DEF, my jednak dajemy od siebie + i naszym zdaniem to DEF+. 

Deska jest wykonana bardzo starannie. Profil główki w stosunku do uchwytu jest idealny. Wygoda trzymania deski w dłoni jest bardzo duża, a jej obracanie stronami nie stanowi problemu.

Podobnie jak deski Der-Materialspezialist, które są wykonane bezbłędnie, deska Barna Original Champion cieszy oko, leży bardzo wygodnie w dłoni i prezentuje się bardzo przyzwoicie.

Parametry deski i czucie gry

Tempo deski po obu stronach jest identyczne. Producent klasyfikuje je na 65 w swojej skali porównawczej po obu stronach. Kontrola wg. Producenta to 100 pkt.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, deskę klasyfikujemy jako DEF+.

Jest nieco szybsza od innych desek DEF, ale dzięki temu mogą nią grać m.in. nowocześni obrońcy, którzy nie bazują tylko na błędach przeciwnika, ale sami również przechodzą do inicjatywy w grze.

Grając chińską, twardą okładziną na FH mieliśmy wrażenie, że jednak lepszym rozwiązaniem byłaby okładzina europejska o mocno naprężonej wierzchniej warstwie na średniej twardości podkładzie.

Miękka okładzina do tej deski naszym zdaniem nie będzie idealnym rozwiązaniem. Stracimy dużo mocy, zyskamy za to kontrolę, ale ataki kończące będą trudne do osiągnięcia.

Czucie deski jest w swojej klasie desek jednym z najlepszych, jakiego mieliśmy okazję doświadczyć. Deska Barna Original Champion ma niesamowicie wdzięczne czucie, co w bardzo dużej mierze przekłada się na dokładniejsze uderzenia i właściwsze dobieranie siły do poszczególnych zagrań.

Grając na niej kilkoma czopami na OX na wielu treningach czucie gry pozostawało bez zmian. Nadal kontrolowanie okładzin jest wzorowe, a czucie gry daje bardzo dużą frajdę podczas rozgrywki.

Sweet spot deski czyli jednorodne odbicie na całej powierzchni jest bardzo duże. Pomimo powiększonego blatu nadal jednorodność jest zachowywana w bardzo dużej odległości od środka deski.

Deska Barna Original Champion – jakie ma największe zalety?

Przede wszystkim:

  • Potężna kontrola gry
  • Niespotykane, bardzo miłe i wdzięczne czucie
  • Łatwość blokowania piłek
  • Odpowiednie tempo w klasie desek DEF – nie jest za wolna, ale nie jest również za szybka – idealnie wpisuje się w kanon deski do tenisa stołowego w klasie DEF
  • Wygodne uchwyty ST i FL – zarówno w obydwu przypadkach bardzo dobrze obraca się rakietkę stronami
  • Waga deski – przy takim rozmiarze blatu jest imponująco niska
Dla kogo jest przeznaczona deska Barna Original Champion? 

Ku Waszemu zdziwieniu odpowiemy – nie tylko dla czopiarzy! Tą deską bardzo dobrze poradzą sobie zawodnicy, dla których deski ALL są nieco za szybkie lub generują inny rodzaj czucia podczas wykonywania zagrań. Zdecydowanie dwie gładkie, średniej twardości okładziny zapewnią odpowiednie tempo i bardzo dobre czucie, a co za tym idzie dokładność zagrań.

Jeżeli chodzi o czopiarzy – czopami na OX na tej desce blokuje się po prostu fenomenalnie. Jeżeli grasz głównie blok blisko stołu to naprawdę nie szukaj innej deski, bo drugą z takim czuciem i kontrolą gry do bloku w tym przedziale szybkości ciężko będzie Ci znaleźć.

Nie wyczuliśmy jakiegoś zwiększenia zakłóceń na czopie grając tą deską, ale z drugiej strony mając tak dobre czucie i kontrolę gry, wzmożony efekt zakłócający nie będzie raczej niezbędny. Tutaj kontrola, czucie gry i jej dokładność w 100% załatwią sprawę.

Czy marka Barna Original odrodzi się na świecie?

Pewnie przez dłuższy czas jeszcze nie, ale to kwestia czasu i przekonania się do niej tenisistów stołowych, którzy nadal bazują tylko na produktach znanych, którymi grają inni.

My ze swojej strony polecamy sprawdzenie oferty producenta Barna Original, ponieważ cenowo i jakościowo produkty Barna Original wpisują się w każdym calu w dzisiejszy tenis stołowy.

Jakie długie czopy polecamy do deski Barna Original Champion?

Zdecydowanie:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl