Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Blog chmura tagów
Deska Sauer & Troger Firestarter – “Ferrari" dla defensorów 1
Deska Sauer & Troger Firestarter – “Ferrari” wśród desek dla defensorów

Deska Sauer & Troger Firestarter

Brązowy kolor, wdzięczny, dobrze leżący w dłoni uchwyt, blat odpowiedniej grubości, adekwatna waga w stosunku do rozmiaru no i przede wszystkim wspaniałe czucie gry – Panie i Panowie – przedstawiamy jedną z najlepszych naszym skromnym zdaniem desek dla zawodników defensywnych deskę Sauer & Troger Firestarter.

Tenis stołowy – deska Sauer & Troger Firestarter – weteran na rynku desek

Firestarter na rynku desek dla defensorów jest już bardzo długo. Do dziś zastanawia nas fakt, jak to jest możliwe, że nadal cieszy się tak małą popularnością wśród defensorów. W naszym sklepie stał się bezpretensjonalnym bestsellerem i do tej pory słyszymy od naszych klientów w powiedzmy 95% tylko pozytywny feedback.

Kupując produkt za niecałe 200 zł otrzymujemy bardzo dobry jakościowo sprzęt do gry w tenisa stołowego.

 

Sauer & Troger Firestarter – wykonanie deski

Walory wizualne to zawsze kwestia subiektywna i nie podlega to dyskusji. Naszym zdaniem deska Firestarter i jej jakość wykonania zasługuje na 10/10.

Wykonanie jest perfekcyjne, wszystko wygląda subtelnie, z klasą, od początku widać, że producent mocno skupił się na wyglądzie deski tak, aby po prostu cieszyła oko. Trochę dziwnym faktem jest to, że nadal nie jest fabrycznie dostarczana w pudełku tylko w termokurczliwej folii, którą jest szczelnie osłonięta. Powiedzmy sobie szczerze – to nie jest produkt z zamysłem konkurencji z największymi markami tenisa stołowego, ale z drugiej strony przynajmniej my, nie widzimy różnicy w jakości wykonania deski Firestarter w stosunku do najbardziej znanych producentów na świecie.

Deska wygląda w pełni exclusive i naprawdę trzeba się czepiać szczegółów.

Uchwyt deski ma nieco powiększony rozmiar, tym samym skrzydełka przy blacie są nieco dłuższe, ale jest to celowy zabieg dla zawodników o większych dłoniach. Dla mniejszych gabarytowo tenisistów wystarczy papier ścierny, 2 minuty roboty i mamy mniejsze skrzydełka. Warto jednak pamiętać, że szlifując kanty skrzydełek nic się nie stanie. Jeżeli zamierzamy je nieco zmniejszyć i szlifować deskę będziemy do wewnątrz blatu, środek ciężkości lekko ulegnie zmianie.

Rozmiar blatu to około 16 cm na 15,8 cm. Waga bardzo przyzwoita przy tym rozmiarze około 84 g. Blat to 5 sklejek, a charakterystyka deski określana przez producenta to DEF+. Dla nas osobiście to raczej ALL, ale to kwestia subiektywna.

Kupiłem deskę Sauer & Troger Firestarter i… co dalej?

Opukaj ją, poodbijaj, poznaj feeling, zobacz czy to co napisaliśmy wyżej Twoim zdaniem brzmi podobnie. Jeżeli masz inne zdanie zostaw komentarz pod wpisem – chętnie przeczytamy Twoją opinię. Może od Ciebie też się czegoś dowiemy, na co my nie zwróciliśmy uwagi?

Dla kogo przeznaczona jest deska Firestarter?

Na pewno nie dla ofensora, ten na pewno wybierze deskę OFF dodatkowo innej marki. Jeżeli grasz nowoczesną defensywę, albo po prostu Twoja taktyka gry to zakłócanie i utrudnianie życia przeciwnikowi, to jednym słowem – jesteś we właściwym miejscu ;) 

Deska Firestarter dla tenisistów stołowych, którzy grają czopami jest naprawdę bardzo dobrym produktem. Przede wszystkim warto pamiętać, że to deska typu Combi – FH jest szybszy niż BH. Nie ma przepaści, ale jest to odczuwalne. Kontrola również jest nieco większa na BH, ale wynika to raczej z parametru tempa niż innych „cudownych” właściwości. Po prostu łatwiej zagrywa się w pole gry i mniej wyrzuca przy bloku.

Najwięcej grając tą deską zyskają defensorzy, którzy liczą na dobre odwrócenie rotacji w grze przy stole, dobry blok i przede wszystkim lubią czuć grę drewnem, a nie kompozytami. Czucie deski jest ponadprzeciętne i trzeba powiedzieć to jasno – naszym zdaniem po prostu ta deska naprawdę pomaga dobrze grać!

Jakiego czopa założyć na deskę Sauer & Troger Firestarter?

No cóż.. do znudzenia, ale na pewno Hellfire X, Hellfire, Tibhar Grass D’Tecs, L.S.D Extra Long ( chociaż przypadku L.S.D będzie naprawdę wolno ). To pierwsze typy, którymi graliśmy i które po prostu chodzą na tej desce doskonale. Grassem będzie zdecydowanie najszybciej, ale odwrócenie rotacji jakie generuje na tej desce jest ponadprzeciętne.

Hellfire X chodzi bardzo miękko, przyjemnie, odwraca i zakłóca bardzo dobrze, a zwykły Hellfire? Przynajmniej nam wydawało się, że jest nieco bardziej twardo niż na „X”, ale za to kontrola gry bajeczna.

W tym miejscu powiem tak – nie, nie reklamujemy Sauer & Troger, nie płacą nam za to, po prostu tak zwyczajnie uważamy! Swoją drogą, musielibyśmy być chyba naprawdę dobrzy, jakby ktoś chciał płacić nam za reklamę :-), a my po prostu bawimy się tym sportem.

Możecie mieć inne zdanie, ale dla nas powyższe typy sprawdzą się w 100% i każdą z tych okładzin można napsuć krwi swojemu przeciwnikowi.

Z drugiej strony – w 100% szczerze – zastanawiamy się, czy jest jakiś czop, który na tej desce będzie chodził słabo?

Jaką okładzinę gładką wybrać do deski Firestarter?

I tu rodzi się dużo pytań, dużo niewiadomych i wchodzą w grę indywidualne preferencje. Nie będziemy rozwijać tematu zbyt mocno, ale skracając go do absolutnego minimum naszym zdaniem na desce Firestarter warto zastosować nieco twardsze okładziny, średnio twarde lub twarde. Na miękkich będzie może trochę za wolno, aby zaskoczyć mocnym atakiem swojego przeciwnika, a i odbicie będzie troszkę gumowe – fajne, ale nie tak bardzo niebezpieczne dla przeciwnika.

Warto poszukać okładzin np. na mniejszych grubościach podkładu typu 2,0 średniej twardości. Jeżeli gustujecie w okładzinach na MAX, spróbujcie podczas klejenia lekko je naciągnąć, aby trochę uszczuplić grubość podkładu, a wzmocnić dynamikę gry. Naprawdę warto!

Co nam się nie podobało w desce Firestarter? 

Powtórzę się, ale brak pudełka. Produkt tak dobrze wykonany powinien być dostarczony w pudełku, a jest tylko w próżniowej folii. Trochę słabo, ale z drugiej strony – deska za niecałe 200 zł, o tak świetnej i wdzięcznej grywalności przynajmniej nam – rekompensuje brak kartonika ;-)

Ps. Kiedyś testowaliśmy czopa Easy P na tej desce. Warto obejrzeć kilka zagrań ;) 

 

Komentarze do wpisu (1)

23 listopada 2021

Zgadzam się z całym powyższym opisem. Wykonanie 10/10 - śliczna, cieszy oko Skrzydełka - JEDYNY MOIM ZDANIEM MANKAMENT. Po dwóch dniach bardzo intensywnej gry (około 8 godzin) czułem w miejscu styku ręki e skrzydełkiem delikatny dyskomfort. Czucie - rewelacja. Okładzina BH - hellfire X - gra przy stole przyzwoita, obrona z trzeciej strefy bezproblemowa Okładzina FH- Tibhar 5Q Sound MAX - twardość okładziny 37. Mimo iż Panowie polecacie okładziny twardsze to nie miałem kłopotu z zagraniami nawet z trzecie strefy z odpowiednią siłą. Za taką kasę wyrób prawie idealny.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl