Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog chmura tagów
Sklep Tenisa stołowego Czopiarze.PL partnerem HobbyLiga 0
Sklep Czopiarze partnerem HobbyLiga

Sklep tenisa stołowego Czopiarze.PL partnerem HobbyLiga.PL

Po wielkim sukcesie w Czechach w końcu i Polsce na dobre zagościła największa liga amatorów sportów rakietkowych.

Ondřej Krejčí i Břetislav Krček przed laty postawili sobie dość ambitny cel. Chcieli połączyć sportowców amatorów z całych Czech. Tak stworzyli HuráLigę. Plan zadziałał, a HuráLiga stała się największą ligą dla amatorów w Czechach.

Na dzien dzisiejszy liga w Czechach rozgrywana jest w osiemnastu miastach i bierze w niej udział tysiące graczy. Widząc żywe zainteresowanie swoim projektem HuráLiga rozszerzyła swój zasięg i zawitała do Polski jako HobbyLiga.pl

„Jako gracze badmintona od początku skupialiśmy się głównie na ligach badmintona, ale kiedy zobaczyliśmy wzrost liczby badmintonistów, zaczęliśmy myśleć także o innych sportach. Warunkiem było to, aby sport był uprawiany masowo oraz posiadał dużą bazę graczy amatorów. Po ocenie różnych dyscyplin sportowych w końcu dodaliśmy tenis stołowy“ – mówi Ondřej Krejčí.

Kto może grać w HobbyLidze? Czy np. gracz, który 20 lat temu grał w ping-ponga na korytarzu czy świetlicy w szkole, też może wziąć udział?

Największą zaletą HobbyLigi jest możliwość uczestnictwa wszystkich zawodników niezależnie od ich aktualnego poziomu gry. W HobbyLiga grają zawodnicy, którzy na co dzień występują w związkowych ligach tenisa stołowego, ale również amatorzy, którzy swoje ostatnie sportowe wyczyny notowali w czasach szkolnych. Jednym słowem, dla każdego niezależnie od poziomu gry znajdzie się miejsce i odpowiedni przeciwnik.

Liga jest podzielona na trzy właściwie zbalansowane poziomy w taki sposób, aby mecze były wyrównane. Dzięki temu zawodnicy najsłabsi nie trafiają od razu na najlepszych tylko w miarę uzyskiwania lepszych wyników wspinają się w tabeli ligowej zyskując możliwość rozgrywki z co raz to lepszymi zawodnikami.

HobbyLiga składa się z trzech poziomów:

 • zaawansowany
 • średnio zaawansowany
 • poczatkujący

Trzy poziomy trudności pozwalają odnaleźć się każdemu z właściwym dla niego poziomem gry. Dodatkowo liga rozgrywana jest systemem szwajcarskim, który sam przydziela zawodników na podstawie ich osiągnięć.

Jak można zgłosić swój udział do gry w HobbyLiga?

Zarejestruj się na stronie www.hobbyliga.pl, wybierz miasto i rodzaj sportu. Po opłaceniu wpisowego w wysokości 59 zł, zawodnik czeka już tylko na losowanie pierwszej rundy - i tutaj UWAGA :-) dla klientów naszego sklepu tenisa stołowego www.czopiarze.pl mamy darmowe vouchery na sezon w HobbyLiga. Jeżeli suma Twoich zakupów przekroczy 250 zł, spodziewaj się w swojej paczce vouchera upoważniającego Ciebie do darmowego uczestnictwa w sezonie HobbyLiga.

Jak wygląda udział w lidze?

Proces uczestnictwa jest dosyć prosty i wygląda następująco:

 • zgłoś swoje uczestnictwo na www.hobbyliga.pl
 • w dniu rozpoczęcia ligi organizator losuje pary na mecze pierwszej rundy
 • gracze we własnym zakresie uzgadniają miejsce i czas meczu poprzez czat, który jest prowadzony na stronie HobbyLiga. Mają na to tydzień. Dodatkowo możliwość 14 dni w przypadku użycia tzw. „dzikiej karty“
 • zaraz po rozegraniu meczu zamieszczają wynik na stronie i czekają na losowanie nowej rundy, która odbywa się w każdy poniedziałek. W ten sposób każdy gracz rozegra osiem meczy ligowych, po których nastąpi faza play-off dla najlepszych

W jakim miejscu powinny odbywać się mecze ligowe?

Zawodnicy sami ustalają, gdzie odbędzie się spotkanie ligowe. Jedynym warunkiem jest to, że miejsce musi znajdować się w mieście, w którym rozgrywana jest dana liga, chyba że gracze postanowią inaczej i uzgodnią alternatywne miejsce do przeprowadzenia meczu ligowego.

Czym różni się HobbyLiga od zwykłej ligi tenisowej?

Najważniejszym aspektem jest umożliwienie wszystkim graczom regularną rozgrywkę. Co tydzień jest losowana nowa runda, która motywuje zawodników do systematycznej gry i treningu. W przeciwieństwie do zwykłych lig tenisa stołowego nie ma określonego ściśle harmonogramu rozegrania danego spotkania. Termin jest kwestią dogadania się dwóch zawodników w określonych ramach czasowych.

Kolejną ważną różnicą jest to, że w HobbyLidze zawodnicy grają głównie dla własnej satysfakcji oraz dla chęci uprawiania sportu. Sukces w postaci wygrania swojej gupy lub fazy play-off jest drugorzędną motywacją.

Również jest to bardzo dobra szansa na nawiązanie nowych znajomości chociażby po drugiej stronie swojego miasta, możliwość poznania innych tenisistów i stworzenia większej grupy zawodników, którzy będą ze sobą rywalizować.

Dla zwycięzców Play-Off organizator przewiduje nagrody. Więcej informacji na stronie HobbyLiga.

Jak powstała liga?

Organizację lig rozpoczęła się w 2011 roku w Usti nad Labem (Czechy). Marka HuráLiga działa od 2019 roku. Spośród kilku badmintonistów w Usti nad Labem liga rozrosła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Obecnie organizuje ligi sportowe dla sportowców amatorów w Czechach w 18-stu miastach i w trzech dyscyplinach sportowych. W Polsce obecnie otwarty jest nabór do lig tenisa, badmintona i tenisa stołowego w 18 miastach.

W przyszłych sezonach organizator myśli już o kolejnych sportach np. o squashu.

Uczestnicząc w HobbyLidze gracze zyskują również wiele innych korzyści – szczegółowy monitoring ich statystyk i rozwoju gry.

Czy do ligi mogą zgłosić się również kobiety?

Oczywiście tak. W HobbyLidze mężczyźni i kobiety grają razem.

Podział lig na wiele poziomów, czy rozgrywanie meczy systemem szwajcarskim daje każdemu gwarancję, że zawsze otrzyma jak najbardziej zrównoważonych przeciwników. Dla przykładu - w niektórych ligach kobiety dominują zarówno liczebnie jak i samymi wynikami.

HobbyLiga ma zasięg na całą Polskę.

Obecnie można dołączyć do lig w takich miastach jak:

 • BIAŁYSTOK
 • BYDGOSZCZ
 • CZĘSTOCHOWA
 • GDAŃSK
 • GDYNIA
 • GORZÓW WIELKOPOLSKI
 • KATOWICE
 • KRAKÓW
 • LUBLIN
 • ŁÓDŹ
 • OLSZTYN
 • POZNAŃ
 • RZESZÓW
 • SZCZECIN
 • TORUŃ
 • WARSZAWA
 • WROCŁAW
 • WEJHEROWO

Jeżeli na liście nie ma Twojego miasta to żaden problem - możesz je dodać na stronie HobbyLiga. Podeślij info swoim znajomym, a być może oprócz nich zgłoszą się również tenisiści stołowi z Twojego miasta, o których istnieniu nawet nie wiedziałeś / nie wiedziałaś.

Zapraszamy do uczestnictwa w HobbyLidze na www.hobbyliga.pl! Co tydzień, nowy przeciwnik!

Partner HobbyLiga - Czopiarze.PL

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl