Infolinia ( 15:30 - 18:00 ) 575 307 975
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Blog chmura tagów
Tenis stołowy – Bycie tenisistą to styl życia… 0
Tenis stołowy – Bycie tenisistą to styl życia…

Tenis stołowy – któż wie więcej niż ja sam…

Nie raz, nie dwa mieliście zapewne takie wrażenie, że osoba po drugiej stronie jest najmądrzejsza, kreuje postać mentora, bądź po prostu jest zarozumiałym do granic możliwości „znawcą”, który wszystko wie najlepiej… 

To takie trochę dość częste zjawisko wśród tenisistów stołowych. Mówią, że to to tylko sport, pasja, a ja czasem mam wrażenie, że niektórzy trochę przesadzają z naginaniem rzeczywistości w swoim „wielkim mniemaniu o sobie”.

Tenis stołowy - jednak są mądrzejsi.. 

Kiedyś miałem okazję porozmawiać z zawodnikiem polskiej super ligi – powiedzmy szczerze – ścisła czołówka i wiecie co?

Miałem wrażenie, że człowiek, z którym prowadzę rozmowę jest naprawdę miłym i sympatycznym kolesiem, który gdybym nie widział co wyprawia przy stole – pomyślałbym, że jest mniej więcej po kilku latach treningu i ma lekko ponadprzeciętne umiejętności.

Kiedy weszliśmy na tematy sprzętu do gry w tenisa stołowego moje zdziwienie było jeszcze większe, kiedy praktycznie każde słowo z jego strony było mocno przemyślane, nie kreował się na eksperta pomimo tego, że zapewne różnica w wiedzy na temat sprzętu oraz naszych poziomów gry była dla mnie przepaścią.

Do czego zmierzam – a no do tego, że w swojej długoletniej przygodzie z tenisem stołowym największą ilość „znawców” którą spotkałem w życiu, to bohaterowie świetlic i regionalnych zawodów o puchar Sołtysa lub Wójta gminy X czy Y.

Dlaczego to właśnie ta grupa jest zawsze najmądrzejsza?  (oczywiście bez urazy do takich zawodników, bo nie generalizujemy, a sam mam parę pucharów z takich rozgrywek ;)  )

Czy brak umiejętności, znajomości podstaw treningu, taktyki, psychologii sportu czy po prostu zdrowego rozsądku musi być krokiem do „moja prawda, to jedyna prawda”?...

Pytanie retoryczne, które pozostawiam bez odpowiedzi… 

Jedno jest pewne – Tenis stołowy to bardzo zróżnicowany sprzętowo sport. To co dla mnie jest super, dla Ciebie może być tragiczne w skutkach ;) 

Tenis stołowy - bądź sam dla siebie mistrzem...

Miejmy swój rozsądek i nie wierzmy ślepo w to co mówią inni, bo najlepszym argumentem będzie test w Twoich rękach, według Twoich umiejętności, a wiedza podczas przerzucania sprzętu z czasem przyjdzie sama i czasem warto jest się nią po prostu podzielić. Podzielić - czytaj nie narzucać komuś swojego zdania. 

Żeby postawić kropkę nad „i” warto przede wszystkim skompletować zestaw do gry w tenisa stołowego i po prostu nim pograć, nie raz, nie dwa, nie tydzień i nie miesiąc…

Słuchajmy, uczmy się, traktujmy ten sport jako pasję i sposób na życie, ale zdrowy rozsądek, nasze własne zdanie, czasem może okazać się dużo bardziej istotne, niż opinia innego zawodnika.

foto: http://sportfotos-luethi.ch

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 15:30-18:00 732 616 823
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl